Lesnické školy se spojily a tady je první velký výsledek. Edici společných odborných učebnic otevíráme učebnicí Pěstování lesů a Anglickým lesnickým slovníkem. Děkujeme všem kolegům učitelům, kteří se na náročné práci podíleli. Děkujeme nakladatelství Lesnická práce za spolupráci, která vedla k těmto skvělým knížkám. Děkujeme podniku Lesy České republiky, s. p. za finanční zajištění celého projektu.

Číst dál …

Dne 2. 9. 2022 proběhlo první oficiální jednání nově vzniklé Asociace lesnických škol, které se konalo v prostorách České lesnické akademie Trutnov. Zástupci lesnických škol, lesnicko - dřevařských fakult, LČR, s. p. a Ministerstva zemědělství jednali o různých možnostech spolupráce.

Číst dál …

Prvním hmatatelným plodem spolupráce v rámci nově vzniklé Asociace lesnických škol je učební průvodce právními předpisy BOZP při práci v lese, který čerstvě dorazil z tiskárny. V uplynulém školním roce jsme ho u nás na škole "pilotovali" a nyní bude sloužit žákům a studentům na všech dalších lesnických školách.

Založili jsme Asociaci lesnických škol, která sdružuje 6 lesnických škol z České republiky: ČLA Trutnov, SLŠ Žlutice, SLŠ a SOŠ Šluknov, SLŠ Hranice, SLŠ a SOU Křivoklát, SLŠ Písek. Naším dlouhodobým cílem je rozvoj vhodných podmínek pro vzdělávání studentů středních lesnických škol.

Číst dál …

Kontakty

Asociace lesnických škol, z.s.
Lesnická 9, 541 01 Trutnov

SZ: L 14077 KS Hradec Králové
IČ: 17120667
Email: info@aless.cz

Asociace lesnických škol